категорії: блоґ-запис

11.03.2012 - гурт "Гапочка" презентує дебютну платівку в Sullivan Room

теґи: Етап, гурт «Гапочка», сучасна українська музика, якісна музика

Ви коли небудь задумувались над тим, що таке бути музикантом? Або намагалися себе уявити у ролі виконавця, та відчути все навпаки, відчути не те, що цікавий гурт зіграє в найближчі вихідні, і що можна прийти і гарно відпочити, а поставити себе на місце музикантів, підготувати програму,  постійно на відбій працювати, щоб було дійсно, що представити публіці, та в кінці кінців чекати цього такого бажаного та відповідального моменту, коли прийде час необхідності піднятися на сцену та представити свій матеріал, тим більше, що це не просто виступ, а представлення дебютної платівки?

Я впевнений, що учасники гурту як і прихильники чекали на цей день з нетерпінням, адже це не просто концерт, а велика подія, яку в майбутньому будуть згадувати!!! Тим більше, що концерт можна віднести у розряд тих, які підбивають певні підсумки, користуючись термінологією альбому, певний етап, такий собі крок у перед, коли гурт вже має певні досягнення і заслуги, і ось прийшов час підбити підсумки, що і сталось у вигляді нової платівки, та йти вперед, про що ми також можемо вже говорити стовідсотково, адже по суті альбом "Етап" включив в себе пісні, які, або з більшою кількістю яких слухач вже знайомий з попередніх концертів, залишалося тільки дочекатися, коли гурт завершить роботу в студії по остаточному запису їх, бо на концерті, що дуже приємно, можна було чути зовсім свіжий матеріал, якого на дебютній платівці не має, але треба сказати з певненістю, що в майбутньому цей матеріал також ввійде до релізу. Я кажу не про спільну роботу Каті та Єгора під назвою "Губи Прикуси", а скоріше про таку пісню як "Дівчина", і не тільки. Зараз гурт очевидно набирає нових обертів, і критичний в наш час слухач буде вимогливіше ставитися до наступного етапу в кар'єрі та розвитку гурту "Гапочка".

Спочатку учасники гурту вирішили зробити всім приємне, та у зв'язку з початком справжньої вже давно такої очікуваної весни, подарували можливість відвідати концерт всім бажаючим безкоштовно, такого в історії заклану Sullivan Room напевно ще ніколи не було.

Я не думаю, що якби на концерт була встановлена певна ціна, то б людей було менше. Всі хто прийшли були зацікавлені відвідати цей концерт та готовими, якщоб це було треба заплатити, щоб бути саме тут, а не десь там невідомо де в цей недільний вечір. Вже о 20:00 в холі спостерігалося велике скупчення людей, всі вистроїлися величезною чергою навпроти гардеробної, де охайно одягнений чоловік з персоналу не поспішаючи  вішав одежу  відвідувачів та видавав номерки... Це не збентежило присутніх, адже спостерігалося, що зібралися справжні меломани і скрізь можна було почути про розмови щодо музичних тем різних напрямків. Складалось таке враження, що черга не зменшується бо постійно підходили все нові і нові відвідувачі.

Вже всередині, сцена була закрита великою завісою, хто одразу з людей почали займати місця під сценою, повернувшись до завіси спиною та спостерігаючи як інші біля барної стійки купували коктейлі, в їхніх очах можна було помітити, що крім концерту нікого нічого не цікавить. З лівої сторони бару стояв стіл, де вже перед концертом можна було придбати дебютну платівку гурту.

З плином часу люди поступово плескали в долоні, свистом та вигуками вже починали гукати гурт вийти на сцену. І ось цей момент настав, за завісою з'явилися тіні учасників гурту "Гапочка". Можна було розгледіти мізичні інструменти, та в уяві відтворити хто з учасників саме зайняв які позиції, та в кінці кінців гурт почав грати, засвітило світло, всі емоційно почали виражати підтримку, і поступово завіса піднялася вверх!!! Гурт постав перед шанувальниками бадьорим, свіжим, рухливим та емоційним, що одразу же спричинило для слухачів забути про все на світі, та заклякнути не зводячи зі сцени очей.

Одразу же з виступу боло помітно цікаву деталь, що учасники гурту синхронно змінювали один одного в енергійному вираженні свого внутрішнього світу та свого "Я".Якщо клівішник Тарас, який сидів по праву сторону, був спокійний, то і інші учасники крім Єгора були врівноважені, а ось Єгора справді "ковбасило", або навпаки, коли Катя махала головою, що її волосся затуляло їй обличчя та робила одночасно фірмові рухи своїми руками, коли до цього ще й додавалась оригінальна постава та зміна в обличчі у відповідності з текстом пісень та тактом музичним, то інші були на фоні не метушливі та холоднокровні. Цікаво так спостерігати за кожним учасником окремо, і це відбувалося на протязі всього концерту за винятком моментів, коли закінчувалась та чи інша пісня, коли учасників гурту всіх одночасно проривало до певного божевілля. Згадаймо такий один з моментів, коли Євген полишив свою гітару, та почав видавати сидячи на колінах емоційних вибух своїх емоцій, це було щось неймовірне.

Якщо брати до уваги виконання матеріалу, то було видно, що гурт не просто підготувався якісно та професійно його виконати, що гурт, а особливо це стосується Каті.., під кожну пісню були готові грати наче певну роль в театрі на сцені, демоструючи постійно різні оригінальні жести, символічні рухи тіла, та зміни форм долонь та певних знаків, які йшли в сторону слухачів. Так пригадується пісня "Кайф", коли Катя піднявши ліву руку вверх, та тримаючи постійно її навпроти тулуба стискала її верх і вбік, що не могло вплинути на сприйняття пісні по-іншому, або під час виконання пісні "Поясни", коли Катя притисла зігнувши обидві руки до тулубу та відкривши долоні, стискала їх, я думаю без усіх цих рухів пісні сприймалися б зовсім по-іншому.

В середині концерту було презентовано нове відео, це вже третя відео робота гурту, яка була зроблена на пісню "Сонечко". Гурт просто вгадав, що зараз найбільш актуально для молодих людей, і після закінчення зими, якраз з першими знаками, що весна набирає обертів, кліп "Сонечко" став справжньою окрасою вечора. 

До середини концерту публіка вже була пробудженою та почала більше рухатися. Коли гурт почав виконувати найвідоміші пісні, натовп в декотрих моментах почав підспівувати, що було просто чудово. 

Загалом треба сказати, що презентація вдалася на відмінно!!! Коли гурт покинув сцену всі почали вимагати зіграти на біз!!! Атмосфера в середині натовпу стояла неймовірна. Мені здалося, що на біз більше кричали хлопці, коли дівчата в цей час просто озиралися на хлопців та посміхалися в обличчя всіх хто кричав "Гапочка" або "на біз"!!! І як і очікувалося гурт повернувся на сцену!!! 

Після концерту, Катя вийшла до публіки, та почала роздавати автографи для всіх бажаючим! Якраз прихильники почали купувати свіжу платівку, і підходити до Каті, щоб отримати автограф. Декотрі учасники гурту також були помітними, підійшовши до бару, або просто спілкуючись з людьми. Отримавши масу гарних та позитивних емоцій, люди вже після закінчення почали виражати свої враження. Пам'ятаю як для однієї групи молодих хлопців стало справжньою моральною дилемою, так всетаки в якому ж напрмку грає гурт? Відповідь або консенсусу поміж собою вони так і не знайшли!!!